Студопедия

Главная страница Случайная лекция


Мы поможем в написании ваших работ!

Порталы:

БиологияВойнаГеографияИнформатикаИскусствоИсторияКультураЛингвистикаМатематикаМедицинаОхрана трудаПолитикаПравоПсихологияРелигияТехникаФизикаФилософияЭкономика



Мы поможем в написании ваших работ!




Методичні вказівки. Прочитати рекомендовану літературу та зробити нотатки в зошиті для практичних занять

Прочитати рекомендовану літературу та зробити нотатки в зошиті для практичних занять.

Знати Етапи та методи дослідження суїцидального ризику
Проаналізувати поняття - ступінь ризику, причини і мотиви суїцидальних настроїв, наявності суїцидальних і антисуїцидальних факторів .

Навчитися проводити психодіагностичне дослідження за діагностичною схемою: 1 крок - прояснення ситуації, виявлення показників дезадаптації, емоційних і поведінкових ознак суїцидального ризику. Для цих цілей можна використовувати: включене і невключенное спостереження, аналіз документів і продуктів діяльності (текстів, віршів, малюнків і т.п.), експертне опитування, діагностичне інтерв'ю, написання автобіографії (з подальшим аналізом суїцидальних і антисуїцидальних факторів); 2 крок - визначення типу акцентуації характеру. Личко А.Є. (1983) спираючись на свої дослідження, зробив висновок про те, що нестійкий тип в чистому вигляді або він же у поєднанні з гіпертімним, емоційно-лабільним, шизоїдні, епілептоідним і істероїдним може служити прямою вказівкою на високий ризик соціальної дезадаптації. Для вирішення даної задачі застосовується тест Лічко «ПДО»; 3 крок - діагностика особливостей поведінки у важких ситуаціях; діагностика типу спрямованості особистості та типу реакції в ситуації фрустрації (у тому числі при агресії і аутоагресії). Тут підходять такі психодіагностичні інструменти як проективна методика «Тест фрустраційної толерантності» С. Розенцвейга, тест «Визначення спрямованості особистості» Б. Басса.

Література:

1. Кораблина Е.П., Акиндинова И.А., Баканова А.А., Родина А.М. Искусство исцеления души: Этюды о психологической помощи: Пособие для практических психологов. - СПб.: Изд-во РГПУ им. А.И. Герцена, 2001. - 319 с.

2. Осухова Н.Г. Психологическая помощь в трудных и экстремальных ситуциях: учеб. пособие для студ. высш. учеб. заведений / Н.Г. Осухова. - 2-е изд., испр. - М.: Изд. Центр «Академия», 2007. - 288 с.

3. Психология социальных ситуаций / Сост. и общ. ред. Н.В.Гришиной. - СПб., 2001.

4. Реан А. А., Кудашев А. Р., Баранов А. А. Психология адаптации личности: Учебно- научное изд. - СПб.: Медицинская пресса, 2002. - 352 с.

5. Кочюнас Р. Основы психологического консультирования. М., 1999.

6.Крукович В.Г. Кризисное вмешательство: Учебно-методическое пособие. - Мн.: БГУ. 2003 - 92 с.

7. Сакович Н.А. Диалоги на Аидовом пороге. Сказкотерапия в профилактике и коррекции суицидального поведения подростков. - М:. Генезис, 2012. - 288 с. - (Казкотерапія: теорія і практика).

 

Тема 8.

Особливості консультування жертв сімейного

й сексуального насильства


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Методичні вказівки. Прочитати рекомендовану літературу та зробити нотатки в зошиті для практичних занять | Методичні рекомендації. Прочитати рекомендовану літературу та зробити нотатки в зошиті для практичних занять

Дата добавления: 2015-07-26; просмотров: 141; Нарушение авторских прав




Мы поможем в написании ваших работ!
lektsiopedia.org - Лекциопедия - 2013 год. | Страница сгенерирована за: 0.002 сек.