Студопедия
rus | ua | other

Home Random lecture






Розкажіть про традиційні методи досліджень(істор.,картограф.,порівняльний)


Date: 2015-10-07; view: 313.


Охарактеризуйте концепцію глобальних міст.

Ця концепція твердить, що світова економіка, політика, культура має свої центри, які вже не належать одній країні, а глибоко інтегровані в світове суспільство. Ці центри зосереджуються в найважливіших містах планети, які називають світовими містами. Світові міста виділяють за такими критеріями: 1) чисельність населення; 2) роль міста як великого фінансового центру; 3) ступінь концентрації штаб-квартир Транснаціональних корпорацій (ТНК); 4) важливість міжнародних функцій і наявність штаб-квартир міжнародних організацій; 5) розвиток сфери ділових послуг; 6) роль великого транспортного вузла. До світових міст належать Нью-Йорк, Токіо, Лондон, Париж. В зв'язку з прискореною інтеграцією світових процесів передбачається виникнення нових міст глобального значення.

 

 

Метод дослідження науки – система прийомів і способів пізнання її загальних закономірностей та вивчення конкретних об'єктів, явищ і процесів. В арсеналі економічної і соціальної географії наявні як традиційні методи дослідження, так і нові, пов'язані з потребами науково-технічної революції (НТР). До першої групи методів належать історичний, картографічний, порівняльний, методи спостережень, системного аналізу, статистичний, економічного районування та ін. Друга група охоплює методи економіко- математичні, дистанційних спостережень, геоінформаційний.

Історичний методзастосовується в усіх суспільних та природних науках. Своєрідність його використання у регіональній економічній і соціальній географії світу полягає у тісному поєднанні з аналізом і просторовими аспектами

соціально-економічного розвитку. Тобто історичний метод в економічній географії розглядає еволюцію природно-суспільних відносин в економічному аспекті. Знання історичної географії необхідне для розуміння сучасної географії населення і розміщення продуктивних сил, а також для прогнозування їх змін на прикладі конкретних регіонів світу.

Картографічний методдає змогу створювати тематичні карти, наносячи на них безліч об'єктів, відображаючи їх взаємо розташування і взаємозв'язки. Цей метод використовують на всіх етапах дослідження – від збирання вихідних даних до розроблення нових наукових матеріалів. Складання різноманітних тематичних карт підвищує інформаційну місткість наукового матеріалу. Карти є дієвим інструментом наукових досліджень.

Порівняльний методпритаманний усім географічним наукам. Він покликаний знайти найбільш істотні риси подібності та відмінності у господарському використанні територій певних регіонів світу, в географічних типах господарства і розселення, в їх взаємозв'язку.


<== previous lecture | next lecture ==>
Охарактеризуйте концепцію районної школи країнознавства | Розкажіть про традиц.методи дослідж. (спостережень,систем.аналізу,статистич,економ.районув)
lektsiopedia.org - 2013 год. | Page generation: 0.003 s.