Студопедия
rus | ua | other

Home Random lecture






Фізико-географічна та соціальна характеристика Нігерії


Date: 2015-10-07; view: 316.


Єгипет

Загальні відомості;

Держава на північному сході Африки та Синайському півострові в Азії (близько 6% території).Єгипту належать також кілька невеликих островів у Суецькій затоці та Червоному морі. На півн.країна омивається Середземним морем, на сх. — Червоним морем. На зах.межує з Лівією, на півд. — з Суданом, на північ. сході — з Ізраїлем. Площа — 1001,4 тис. км2. Населення — 79,6 млн осіб.Столиця- Каїр. У Єгипті проживає 59 млн. чоловік. 98% населення - єгиптяни (араби). Частка міського населення складає близько 50%. За річним доходом на душу населення,Єгипет відносять до найнижчого рівня серед середньорозвинених країн. Офіційна мова країни - арабська.

Природні умови,ресурси;

Основними видами ресурсів, які використовуються в промисловості, є нафта і газ, залізні руди і фосфорити. Як і у всій Північній Африці, вода є дефіцитним ресурсом. Найважливішим джерелом водних ресурсів є річка Ніл (у межах Єгипту — 1600 км, єгипетська назва Ель-Бахр). Окрім плантацій фінікової пальми, інших деревних насаджень немає.Приблизно 94 % території Єгипту — це пустелі. Ландшафти Аравійської, Лівійської і Нубійської пустель представлені кам'янистими, щебеневими, галечниковими, глинистими, піщаними плато і низовинами. Дельта і долина Нілу з наносними ґрунтами займають 4 % площі Країни. На півночі Єгипту — субтропічний клімат, на решті території — пустельний тропічний. Єгипет розташований в межах сухої зони зволоження субтропічного і тропічного агрокліматичних поясів. Тут вирощують теплолюбні культури з тривалим періодом вегетації — бавовник, кукурудзу, цитрусові, рис, фінікову пальму.Єгипет найбагатший на туристичні і рекреаційні ресурси за всі регіони Північної Африки.

Населення;

Для Єгипту, як і для інших арабських країн, характерними є високі показники народжуваності , при невисоких показниках смертності . Відповідно природний приріст населення стабільно великий і становить 17 на 1000 осіб на рік. Частка дітей і підлітків у віковій структурі населення є також високою — 35 %. Середня тривалість життя єгиптян — 67,1 року. Відповідно в структурі населення незначною є частка населення старшого віку — 4 %. Населення в Єгипті розміщене вкрай нерівномірно. Середня густота населення —79 осіб на 1 км2, у долині Нілу цей показник становить 2000 осіб на 1 км2. Більшість його сконцентрована в долині та дельті Нілу. Частина населення проживає в оазисах Нубійської та Лівійської пустель. Більшість .єгиптян живе в сільській місцевості, рівень урбанізації невисокий . Найбільші міста: Каїр, Александрія .Загальна кількість трудових ресурсів становить приблизно 21 млн осіб, із них у сільському господарстві — 43 %, промисловості — 23 %, решта працюють на транспорті, у сферах торгівлі, послуг і зв'язку.

Офіційна назва - Федеративна Республіка Нігерія (Federal Republic of Nigeria - англ. мова).

географічне положення - розташована у Західній Африці на узбережжі Гвінейської затоки. На заході межує з Беніном, на півночі з Нігером, на північному заході з Чад, на сході і південному сході з Камеруном.

Рельєф місцевості і водні ресурси.

Нігерія розташована на низькому плато висотою бл. 600 м над р.м. Територія країни розчленована на великі блоки долинами річок Нігер і Бенуе і відокремлена від океану вузьким поясом прибережних боліт. Далі в глибині країни чітко виділяються уступ Нсукка-Окігві, що піднімається над долиною річки Крос, плато Джос і Біу, а також гори Адамава. На північному сході поверхня поступово знижується у бік озера Чад, яке знаходиться на 245 м над р.м.

Води.

Основні річки Нігерії – Нігер, від якого пішла назва країни, і його найбільша притока Бенуе. Головні притоки Нігера і Бенуе – Сокото, Кадуна і Гонгола, а також річки, що впадають в озеро Чад, починаються на плато Джос, яке є гідрографічним центром Нігерії.

Клімат.

На клімат впливають дві повітряні маси – екваторіальне морське повітря, пов'язане з вологими вітрами, і тропічне континентальне повітря, пов'язане з сухим і пиловим вітром харматан, який дме з пустелі Сахара. Виділяють два сезони – вологий (березень – вересень), який на півдні країни розділяється коротким сухим інтервалом у серпні, і сухий (жовтень – лютий). Опадів на півдні випадає більше, ніж на півночі.

Грунти і корисні копалини.

Майже все грунти Нігерії кислі. У ряді місцевостей на сході країни інтенсивне залуження грунтів, сформованих на піщаниках, привело до утворення т.з. «кислих пісків», які легко піддаються обробці, але швидко виснажуються.

Велика територія Нігерії складається з осадових порід, збагачених залізом. Багато родовищ залізної руди, але вони не розробляються. Найбільші родовища знаходяться в Маунт-Патті поблизу Локоджі і в Сокото. У 1980–1990-х в країні видобувалися нафта і природний газ у дельті Нігера і на шельфі, олово і колумбіт (руда ніобія) – на плато Джос поблизу Енугу і вапняк (для виробництва цементу) в Нкалагу, Абеокуті, Сокото, Укпілле і Калабарі.


<== previous lecture | next lecture ==>
Внутрішні води Африки | Марокко.
lektsiopedia.org - 2013 год. | Page generation: 0.003 s.