Студопедия
rus | ua | other

Home Random lecture






Угорщина


Date: 2015-10-07; view: 316.


Польща

Росія

Столиця — Москва.

Адміністративний поділ. До складу Російської Федерації входять 21 республіка, 6 країв, 49 областей, міста федерального значення Москва і Санкт-Петербург, автономна область і 10 автономних округів.

Форма правління. Республіка з федеральним державним устроєм.

Глава держави. Президент, що обирається на 4 роки.

Державна мова. Російська.

 

Релігія. Серед релігійних конфесій найчисленнішою є православна, жителі Росії сповідують також іслам, католицизм, іудаїзм, буддизм.

Етнічний склад. 81 % — росіяни, 3,8% —татари, 3% — українці, 1,2% — чуваші, 0,9% — башкири. Всього в Росії проживає більше 100 народностей.

Валюта. Рубель = 100 копійкам.

 

Розташування Росія – євразійська країна: 1/3 території її знаходиться в Східній Європі, 2/3 – в Північній Азії. На заході Росія межує з Норвегією, Фінляндією, Естонією, Латвією, Білоруссю, на південному заході – з Україною, на півдні – з Грузією, Азербайджаном, Казахстаном, Монголією, Китаєм, КНДР. На сході територія Росії омивається морями Тихого, на півночі – Північного Льодовитого океанів, на півдні виходить до Чорного, Азовського та Каспійського морів. На морські кордони припадає майже 2/3 всіх кордонів країни. До Російської Федерації належить розташована окремо на заході Калінінградська область, яка межує з Литвою й Польщею, омивається водами Балтійського моря.

 

Складна геологічна будова зумовлює значну різноманітність корисних копалин. Росія добре забезпечена паливно-енергетичними ресурсами. Тут знаходяться великі поклади вугілля ; нафти і газу . Є значні поклади торфу, горючих сланців,урану. Родовища залізних руд залягають на Уралі, в Сибіру, в європейській частині країни . Марганцеві руди є на Уралі, в Західному і Східному Сибіру. Поклади руд кольорових металів - мідних, поліметалічних, олов'яних, алюмінієвих , дорогоцінних, рідкісних і рідко земельних знаходяться на Уралі, в Західному Сибіру. Значні поклади калійної і кам'яної солі зосереджені в Поволжі, Алтаї, Східному Сибірі, фосфоритів і апатитів — на Кольському півострові, в європейському Центрі, Сибіру. Крім того, в країні є значні поклади сірки, азбесту, алмазів, різноманітних будівельних матеріалів.

Росія має значний економічний потенціал, що становить майже 60 % колишнього економічного потенціалу СРСР. Проте за рівнем економічного розвитку країна посідає 25-27 місце в світі. Для господарства Російської Федерації характерна складна багатогалузева структура, в якій переважає промислове виробництво.

У своєму розвитку господарство країни спирається на власну добре розвинуту сировинну базу. У промисловості переважають галузі важкої індустрії, яка спирається на потужну паливно-енергетичну базу.

Паливно-енергетичний комплекс країни орієнтований на інтенсифікацію видобутку природного газу, нафти, дешевого вугілля. За оцінками спеціалістів, на Росію припадає 36 % світових запасів природного газу. У Росії дістала розвиток чорна та кольорова металургія. Машинобудування є однією з провідних галузей промисловості Росії. Росія — значний виробник зерна, м'яса, масла, інших видів сільськогосподарської продукції, посідає за обсягами цієї продукції 2-4 місце в світі. Розвинуті всі види сухопутного, водного та повітряного транспорту. Провідна роль у перевезенні вантажів та пасажирів належить залізничному транспорту.

Держава у Центральній Європі, унітарна парламентська республіка, що має в своєму складі 16 воєводств.

Польща має державний кордон з сімома країнами Європи: на північному сході вона межує з Росією (Калінінградська область) та Литвою, на сході — з Білоруссю та Україною, на півдні — з Чехією та Словаччиною, на заході — з Німеччиною. На півночі Польща омивається водами Балтійського моря. Столицею Польщі є місто Варшава.

Населення становить близько 38 млн. осіб, вона є дев'ятою державою Європи за площею та восьмою за населенням.

Близько 61% населення проживає у містах, найбільшими серед яких є Варшава, Краків, Лодзь, Вроцлав та Познань.

Офіційною мовою є польська.

 

Польща — індустріально-аграрна країна. Основою польської економіки є промисловість, а саме машинобудівна, металургійна, гірнича та хімічна промисловість. Вагому роль відіграє й сільське господарство: в країні є великим виробником картоплі та пшениці, розвинене свинарство, птахівництво та скотарство. Грошовою одиницею є злотий. Транспорт: залізничний, автомобільний, морський, трубопровідний, повітряний.

 

Польща займає східну частину Середньоєвропейської рівнини і її поверхня здебільшого має низинний характер. Низовини займають 91,3% загальної поверхні, височини - 5,6%, а гірські території - всього 3,1%. Клімат країни має перехідний характер помірної зони. Зіткнення різних мас повітря (переважно полярно-морських мас повітря Атлантики і полярно-континентальних Євразії) спричиняє часті зміни погоди і значне коливання тривалості окремих пір року.

 

Корисні копалини

Польща має багаті запаси мінеральної сировини; належить до передових у світі виробників та експортерів кам"яного вугілля, сірки, міді і срібла. На території Польщі знаходяться також поклади цинку, свинцю, природного газу, солі та інших мінералів. За площею заповідних територій Польща посідає одне з перших місць у Європі.

Уго́рщина — держава в Центральній Європі з населенням понад 10 мільйонів осіб. Столицею держави є місто Будапешт. Державна мова — угорська.Унітарна держава, парламентська республіка. Більшість вірян є католиками.

Межує зі Словаччиною на півночі, Україною — на північному сході (спільний кордон 105 км), Румунією — на південному сході, Сербією та Хорватією — на півдні, Словенією — на південному заході і Австрією — на заході.

З 1999 член НАТО, з 2004 — ЄС.

Адміністративний поділ — 19 областей та місто Будапешт

 

Економіка

Угорщина — індустріально-аграрна країна.

Основні галузі промисловості: гірнича, металургія, будівельних матеріалів, харчова, текстильна, хімічна (особливо фармацевтична), моторобудівна. Рельєф

 

Угорщина розташована в центральній частині Європи, в Карпатському басейні, обмежена відрогами Альп, Карпат та Дінар. Країна займає північну частину Середньодунайської рівнини. Дві третини території займає низовина, висота якої не досягає 200 м над рівнем моря. Науковці виділяють в Угорщині шість крупних рельєфів. Усього в Угорщині на рівнини припадає 68%, на пагорби 30% і на середньогір'я 2% території. Внутрішні води

 

Угорщина розташована на водозбірній площині Дунаю. Озер в Угорщині не так багато і вони здебільшого невеликі за розмірами. З 1200 природних та штучних озер, Балатон - найвідоміше у світі та найбільше за розмірами. Ґрунти

 

В Угорщині переважають чорноземні ґрунти на лісових суглинках. У гірських і пагорбних районах - бурі лісові і деревно-карбонатні ґрунти; у долинах річок Тиси і Дунаю тягнуться широкі смуги алювіальних ґрунтів. На Альфьольді зустрічаються неродючі засолені ґрунти.


<== previous lecture | next lecture ==>
Внутрішні води Європи | Столиця – Мінськ.
lektsiopedia.org - 2013 год. | Page generation: 0.003 s.