|
Офіційна назва - Королівство БельгіяDate: 2015-10-07; view: 336. Чехія Парламентська республіка, унітарна держава, що складається з 77 районів. Голова держави - президент. Законодавчий орган - двопалатний парламент (Палата депутатів і Сенат). Столиця: Прага (1,2 млн.) Чехи й морави заснували державу близько 900 р. н.е. Республіка Офіційна мова:Чеська мова. Грошова одиниця: Крона Членство у міжнародних організаціях - Чеська Республіка є членом Організації Об'єднаних Націй, НАТО(1999), Всесвітньої торгової організації, Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Європейського банку реконструкції та розвитку, ЄС (2004),РЄ (1993), ОЕСР (1995), ЗЄС (АЧ).
Географічне положення: держава розташована у Центральній Європі. Межує з Німеччиною, Польщею, Австрією і Словаччиною. Не має виходу до моря.
Населення: Чехи (81%), морави (13%), словаки, німці. Іммігранти: українців., росіян, в'єтнамців. Найбільші міста: Брио, Острава.
В країні є значні поклади кам'яного вугілля , а також породи бурого вугілля.Чехія дуже багата на цілющі мінеральні води, що є причиною активного розвитку курортів.
Економіка Стабільно працюють підприємства харчової промисловості, електротехнічної, лакофарбової, побутової хімії, авіаційної, автомобільної промисловості. Металообробка, електротехнічна, хімічна, текстильна і швейна промисловість досить розвинені в Чехії. Провідна роль в економіці Чехії належить обробній промисловості та машинобудуванню. Зовнішня торгівля Експорт: Машини й устаткування, напівфабрикати, транспортні засоби хімічні товари, сировина (Німеччина, Словаччина, Велика Британія, Австрія, Польща). Імпорт: Машини й устаткування, паливо, сировина, хімічні товари (Німеччина, Словаччина, Росія, Італія, Австрія). Сільське господарство: тваринництво, рослинництво. Туризм - близько 10 млн. туристів на рік.
Географічне положення - розташована в Західній Європі, на узбережжі Північного моря. Столиця - Брюссель. Брюссель одночасно є столицею регіону з своїм урядом і парламентом. Інші великі міста - Антверпен, Лубен, Мехелен, Льєж, Лімбург. Адміністративний поділ: 3 регіони. Офіційні мови - французька, нідерландська і німецька. У Фландрії та Валлонії населення розмовляє в основному французькою мовою, в Брюссельському районі - французькою і нідерландською мовами, у східних районах - німецькою. Корінне населення Бельгії складається з фламандців - нащадків франкських, фризьких і саксонських племен, та валлонів - нащадків кельтів. Релігія. Більшість населення країни - католики. Невелика частина сповідує іслам, іудаїзм, православ'я, протестантизм та англіканство. Міське та сільське населення
Бельгія має дуже сприятливі умови для ведення сільського господарства: помірні температури, рівномірний сезонний розподіл опадів і тривалий вегетаційний період. Зовнішня торгівля Членство в Європейському об'єднанні вугілля і сталі (1952 рік) та Європейському економічному співтоваристві (1958 рік, нині Європейський Союз) і підписання Шенгенської угоди (1990 рік) підштовхнули Бельгію разом з Нідерландами і Люксембургом до поступової економічної інтеграції з Францією, Німеччиною та Італією. Експорт: чорні і кольорові метали, вироби з неметалевої сировини, машини, устаткування, хімічні і фармацевтичні товари, транспортні засоби, текстильні вироби, діаманти, продукти харчування.
|