Студопедия
rus | ua | other

Home Random lecture






Теорії що визначають цінну в-сть.


Date: 2015-10-07; view: 322.


Теорії що визначають цінну в-сть товару. Підходів до визначення цінності товару існує багато. Кожен з них ґрунтується на певній теорії труд. в-сті граничної корисності, попиту і пропозиції факторів виробн.

Теорія труд. корисності:

Підхід згідно з якими за основу цінності товару беруть к-сть витраченої праці, дістав назву вартісного, а теорія на якій він заснований- вартісною.

Поділ граничної корисності:

Основою цінності товару теорія граничної корисності вважає ступінь корисного ефекту, який він приносить споживачу.

Найб представниками були: У. Дисивайс, А. Маршал, К. Менгер, Д. Кларк.

Теорія попиту і пропозиція:

 

28 З-н вартості та його ф-ції:

З-н вартості- особливості економ закон (діє у великих суспільних способів виробн.)який виражає внутр. необхідні суттєві сталі зв'язки між сусп. необхідною працею.

Капіталізація доходів- визначені ціни певного об'єкта, купівлі, продажу на основі доходу, що приносить цей об'єкт.

З-н вартості є:

1. стихійний регулятор товарного виробн. але не відокремл. а в поєднанні з ін. економ законами

2. рушійною силою стихійного розвитку прод. сил

3. основою диференціалу товаровиробн.

 

29 . Виникнення, суть і функції грошей

У процесі виникнення і розвитку товарного виробн. водночас відбув. становлення і розвиток грошових відносин і грошей як специфічного товару. Закономірність цього історичного процесу є те що, продукт праці спочатку набуває форми товару, а особливий товар на певному етапі еволюції простого товарного виробн. стає грошима. Внаслідок цього гроші можна розглядати як перетворену і найрозвиненішу форму товару. Виникнення грошей і грошових відносин зумовлене потребами процесу обміну і передусім, суперечностями – між споживчою в-стю і в-стю(еквівалентною).

Сутність грошей з 4 до 3 ст. до н.е. роль загального еквівалента закріплюється за сріблом і золотом. Спочатку на злиток золота ставили клеймо. Так в Єгипті, наприклад 4 тис. клейма з надписом фараона на злиток золота вагою 14кг. Карбувати монети почали в Лідії у 12 ст. до н.е. З часом роль заг. еквівалента міцно закріплювалось за золотом. Воно виконувало ф-цію грошей. Так тривало кілька століть.


<== previous lecture | next lecture ==>
Двоїстий характер праці, втілений в товарі. | В структурі ринку є ринок товарів
lektsiopedia.org - 2013 год. | Page generation: 0.003 s.