Студопедия
rus | ua | other

Home Random lecture






Пляшкомийні машини ВІТЧИЗНЯНОГО ВИРОБНИЦТВА


Date: 2015-10-07; view: 471.


ОДНОСТОРОННІ пляшкомийні машини

Уніфіковані пляшок автомати АММ призначені для миття пляшок в лікеро -горілчаної , пиво - безалкогольної , виноробної , молочної та інших галузях харчової промисловості. Випускаються вони двох типорозмірів : АММ- 6 продуктивністю 6000 пляшок на годину і АММ- 12 продуктивністю 12 000 пляшок на годину.

Касети в автоматі АММ -б (рис. XXIII -2) закріплені на двох втулочно- роликових ланцюгах 5, утворюючи нескінченний конвеєр. Ланцюги конвеєра обкатуються по п'яти парам зірочок, з яких одна пара є провідною . Після сходу із зірочок ланцюга перекочуються на роликах по напрямних , привареним до стінок корпусу автомата.

Корпус 6 автомата зварений з листової сталі. У нижній частині корпусу є дві ванни 9 і 14 для відмочування пляшок. У верхній частині корпусу розташовані шприцевальними пристрої 1, 2, 3, 4 для обробки пляшок лужними розчинами , теплою і холодною водою , а також ванни 11 і 12 для прийому миючих рідин після шприцювання .

У нижніх лужних ваннах розміщені два теплообмінника 8 і 13 для підігрівання лужних розчинів і сітчастий барабан 7 для уловлювання з розчину змитих етикеток. Підігрівання води у верхній водяній ванні проводиться паровим барботером . Механізм завантаження пляшок в машину виконаний у вигляді ряду валиків 16 , які отримують обертання від приводу. Всі валики столу завантаження обертаються в одному напрямку і переносять брудні пляшки з пластинчастого транспортера 17 до криволінійним напрямних 19, за якими поперечні планки 15 засовують їх у чергову касету. Чисті пляшки випадають з касети на похилі жолоби механізму розвантаження 21, потім встановлюються ними у вертикальне положення і стикаються на пластинчастий транспортер 20 .

Обробка пляшок миючими рідинами в автоматі складається з наступних операцій .

1. На столі завантаження пляшки зрошуються теплою водою (температура 25-30 °С), що стікає з ванни 12 в зрошувальну трубу 18 . При цьому відбувається підігрівання пляшок і змивання частини забруднень.

2. Перед входом в першу відмочно ванну 14 пляшки обливаються з труб 22 слаболужною водою, що стікає з ванни 11 . Вода після зрошення на столі завантаження і перед входом в відмочно ванну сильно забруднена і тому спускається в каналізацію.

3 . У першій лужної ванні 14 відбувається відмочування забруднення-ний в лужному розчині , концентрація якого дорівнює 1-2% , а температура 60-65 ° С.

 

 

 

4. По виході з першої ванни 14 касети обкатуються по барабану 10, і в цей час пляшки піддаються Шприцевание лужним розчином з форсунок для видалення етикеток.

5 . У другій лужної ванні 9 відбувається відмочування забрудненні в лужному розчині при температурі 75-80 ° С.

6 . На верхньому горизонтальному ділянці траси пляшки піддаються багаторазовому Шприцевание зсередини і обливання зовні гарячим лужним розчином , теплою і холодною водою. Температурний режим і число Шприцевание і обливань вказані на технологічній схемі автомата (мал. XXIII -5).

7 . Вимиті і охолоджені пляшки проходять кілька позицій для стоку залишків води , а потім випадають з касети на стіл розвантаження.

Привід автомата (мал. ХХIIІ - 3 , ХХIIІ - 4 ) складається з електродвигуна 27 , варіатора швидкості , клинопасової передачі , черв'ячного редуктора 23 , пари циліндричних шестерень і вала з кривошипами 24 . Кривошипи через тяги і механізм хропіння 26 періодично провертають приводний вал з провідними зірочками 25 , які за один оборот кривошипа простягають ланцюга на один крок.

 

 

Пляшкомийні автомат АММ- 12 але принципом дії

аналогічний автомату АММ- 6 . модернізованим варіантом

описаних автоматів АММ є автомати АМ2М , перед-

призначені для пиво - безалкогольної та лікеро -горілчаної промисло-вості .

Автомат АМ2М - 6 (рис. XXIII - 6 ) на відміну від автомата АММ- 6 має першу відмочно ванну 2 менших розмірів. Тривалість відмочування , температура і концентрація лужного розчину вибрані так , щоб етикетки за час перебування пляшок в першій відмочно ванні встигали отмокнуть , але ще продовжували утримуватися всередині гнізда пляшконосіями і не розпадалися на волокна. Отмокшіе етикетки змиваються потоком лужного розчину , що направляється в гнізда пляшконосіїв з патрубка 18 . Для більш ефективного змивання та відбору етикеток передбачений ворошитель пляшок 19 у вигляді обертового вала з укріпленими на ньому многогранниками . Під дією багатогранників пляшки здійснюють коливальний рух уздовж своєї осі.

Площина багатогранника не збігається з віссю пляшки , тому пляшки здійснюють і обертальний рух навколо своєї осі. Конічна частина гнізда пляшконосіями , що має більший діаметр , ніж пляшка , спрямована назустріч потоку лужного розчину , що також збільшує ефективність змивання етикеток . По піддону 17 потік лужного розчину з етикетками направляється в пристрій для видалення етикеток з розчину. Етикетки відбираються з розчину обертовим сітчастим барабаном і здуваються вентилятором в лоток. Лужний розчин підігрівається паровими трубчастими підігрівниками 3 і 24 , вода - гострою парою за допомогою барботера 15 .

 

Рис . X.XIII -6. Пляшкомийні автомат АМ2М - 6 :

1 - корпус : 2 , 25 - відмочно ванни; 3 , 24 - трубчасті підігрівачі ; 4 - пляшконосіями ; 5 - кулак ; 6 , 17 - піддони; 7 - механізм завантаження ; 8 - накопичувач ; 9 , 11 - транспортери ; 10 - пристрій для попереднього обмивання ; 12 - механізм вивантаження ; 13 - відсік з теплою водою ; 14 - важільна система ; 15 - барботер ; 16 - відсік з гарячою водою ; 18 - патрубок ; 19 - ворошитель пляшок; 20 , 22 - колектори ; 21 - рамка ; 23 - відсік з лужним розчином

 

Автомат Т1- АМ2М - 12 за технологічною схемою і конструктивним виконанням аналогічний автомату АМ2М -6. Відрізняється він від автомата АМ2М - 6 більш досконалим механізмом вивантаження пляшок і конструкцією пристроїв для внутрішнього шприцевания пляшок.


<== previous lecture | next lecture ==>
КЛАСИФІКАЦІЯ Пляшкомийні МАШИН | Пляшкомийні машини ФІРМИ « КРОНЕС »
lektsiopedia.org - 2013 год. | Page generation: 0.684 s.