![]() |
Шприцевание пляшокDate: 2015-10-07; view: 453. Після мийки в відмочно ваннах пляшки у всіх машинах проходять зони шприцевания, в яких шприцеванием з понижающейся температурою грунтовно миється внутрішня частина пляшки для видалення залишків лугу та інших речовин. Для цього, однак, необхідно, щоб охоплені були як бічні стінки пляшки, так і денце з його особливо трудноотмиваемим обідком, що досягається шляхом вприскування дуже сильного струменя.
Рис . 5.7 . Вивантаження пляшок з машини До Шприцевание пред'являється ряд умов і вимог : горлечко пляшки має невеликий внутрішній діаметр ( у більшості типів пляшок він складає всього приблизно 16 мм); якщо потрібно домогтися надійної внутрішньої мийки , то на різні частини дна пляшки слід направляти сильний струмінь , для чого має бути точно погоджено рух пляшки з роботою головки шприца ; обсяг струменя , що надходить в пляшку , повинен бути таким , щоб при уприскуванні більшого об'єму рідини пляшка «Не захлиналася » б в області горлечка , в іншому випадку випливає вода буде перешкоджати струмені уприскування і мийка не зможе бути достатньо ефективною . Здійснюється шприцевание таким чином , що обертовий вал з насадками рухається синхронно з кожним поруч пляшок ( рис. 5.8) . Вал з насадками має отвори для пропуску струменя і , слідуючи точно за повільним рухом пляшки , направляє струмінь на стінки і дно пляшки в різних напрямках і під різними кутами (рис. 5.9) . Насадки розміщені на обертовому валу з радіальним зсувом в 90 ° без осьового зсуву . При обертанні вала в одному напрямку струмінь діє в постійно мінливому напрямку , промиваючи всю пляшку і не допускаючи прилипання залишків етикеток . Тиск уприскування складає приблизно різб = 2,0 - 2,5 бар , діаметр отворів при безперервному шприцевании - від 2,0 до 4,0мм. Цей діаметр не повинен змінюватися , так як від нього залежить миючий ефект впорскується струменя. При цьому вона повинна бути спрямована так , щоб вода з пляшки все ж могла витікати , інакше всередині пляшки виникне бурління і ефект мийки погіршиться. Тому працюють переважно з періодичним шприцеванием , даючи можливість воді витекти .
Рис. 5.8. Шприцевание пляшок (Система KHS, м. Дортмунд)
Рис . 5.9 . Шприцевание за допомогою обертового вала з насадками
При високих температурах в Пляшкомийні машині починається декарбонізація води, яка, якщо цьому не перешкодити, врешті-решт призводить до закупорювання форсунок. Тому в миючий лужний розчин додають засіб, що запобігає утворення каменя, який має захистити від відкладень каменю насадки, пляшки, а також всі елементи машини . Щоб уникнути перенесення контамінантів, в воду для холодного шприцевания додається зазвичай допустима кількість двоокису хлору ( < 0,4 мг СlО2г / л). Установка хлорування повинна бути розміщена за межами машини.
|