|
ОполіскуванняDate: 2015-10-07; view: 334. ОДНОРАЗОВІ ПЛЯШКИ ОСОБЛИВОСТІ РОЗЛИВУ В СКЛЯНІ Завод-виробник пляшок постачає їх на піддонах , де вони розташовані рядами і закриті плівкою. Із заводу -виробника пляшки надходять чистими і лише злегка запиленими внаслідок траспортировки . Обробка таких пляшок перед подачею на розлив обмежується: ■ зняттям їх з піддонів; ■ обполіскуванням в мийках для видалення частинок пилу ; іноді від ополіскування відмовляються. Однак це можливо лише за цілісності захисної плівки на піддоні і відсутності ушкоджень самого піддону . Для розпакування ряди пляшок послідовно стикаються з піддону . Це повинно здійснюватися дуже обережно , щоб не перекинути жодної пляшки (що може призвести до масового падіння пляшок) . Іноді замість зіштовхування використовують затискної захоплення і перенесення рядів. Прокладки між рядами збирають і при необхідності їх можна направити для повторного використання.
Оскільки нові пляшки надходять із заводу -виробника , вони не містять залишків напою і за умовами виробництва є майже стерильними . Присутня дрібна пил легко змивається при обполіскуванні пляшок в спеціальній мийній машині . Спеціальні мийні машини для нових пляшок (ополіскувачі або Рінзер , Rin - ser) - це, як правило, машини карусельного типу. Щоб повністю окропити надходять з транспортера пляшки, останні повинні бути перевернуті шийкою вниз. Для цього Рінзер забезпечені пластмасовими захватами (грейферами ), дбайливо захоплюючими пляшку , піднімаємо і перевертаємо її на 180° , після чого вони фіксують пляшку точно над форсунками. Підняття і подальше опускання пляшок відбувається за допомогою копіра , керуючого пальцями захоплення пляшок. У процесі проходження через Рінзер пляшка ополіскується холодною водою , однак подібні мийки можуть мати і кілька відділів для роздільної подачі середовищ до форсунок : такими середовищами можуть бути холодна і / або гаряча вода , а також стиснене повітря ( для прискореного видалення залишків води). У середньому час обробки пляшок становить від 8 до 12 с. Управління здійснюється за допомогою дискової засувки . Стікає вода збирається у ваннах -уловлювачі і потім відводиться . На рис. 5.50 приведений механічно керований Рінзер з його основними механізмами . Рух пляшок відбувається за годинниковою стрілкою. Надходить вода ( 9 ) надходить через розподільник ( 6 ) і направляється до форсунок ( 7 ) , які показані на малюнку не повністю. Відведення витікає з пляшок води йде через ванну ( 11 ) і зливний патрубок (12). Для збереження біологічної чистоти рекомендується додавати в свіжу воду 0,2-0,3 мг хлордіоксіда ( СlO2 ), що покращує біологічне якість води , але при цьому не утворюється хлорфенол . Вимірювання і регулювання здійснюється за допомогою приладу для вимірювання окисно - відновного потенціалу , здатного щодо точно встановити зміст хлордіоксіда в мг /л.
Рис. 5.50. Механічно керований Рінзер: 1 - привід обертового диска; 2 - шарнірний вал, 3 - двигун; 4 - зміна висоти; 5 - захоплення; 6 - розподільник; 7 - форсунки; 8 - захисне облицювання; 9 - вхід середовища; 10 - фільтр; 11 - стічний жолоб ; 12 - стік
|