![]() |
Січня 2007 рокуDate: 2015-10-07; view: 528. III етап Всеукраїнська олімпіада юних хіміків Післядипломної педагогічної освіти Балів Бали Бали Балів Балів Балів Клас, 2009 рік ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії Завдання
1. Металічна пластинка масою 50 г після перебування у розчині хлоридної кислоти зменшилася у масі на 1,68 %, при цьому виділилось 0, 366 л газу (н. у.). Із якого металу може бути виготовлена пластинка? 2. Кількість радіоактивного Радону за 11,4 діб зменшилась у 8 разів. Який період напіврозпаду Радону?
3. У якому об'ємі води розчинили 50 г купрум (ІІ) сульфату пентагідрату, якщо одержали розчин з масовою часткою солі 0,4 г.
4. Складіть електронний баланс і доберіть коефіцієнти в рівнянні окисно-відновної реакції: CrCl3 + Br2 + NaOH → Na2CrO4 + NaBr + NaCl + H2O
5. Визначити елемент, який дуже поширений у природі та широко застосовується в народному господарстві. Оксид цього елемента містить 28,5 % кисню, а хлорид – 63,9 % хлору.
6. У закритій посудині змішали 0, 224 л хлору (н.у.) з двома газами: перший утворюється в результаті взаємодії 3, 78 г Al з розбавленою сульфатною кислотою, а другий – у результаті повного розкладу 7, 35 г бертолетової солі. Яка кислота і яка її масова частка (в %) утворилася в результаті взаємодії цієї суміші? Який газ залишився у надлишку?
Тернопільський обласний комунальний інститут
|