![]() |
Післядипломної педагогічної освітиDate: 2015-10-07; view: 526. Клас Січня 2007 року III етап Всеукраїнська олімпіада юних хіміків Післядипломної педагогічної освіти Клас 1. В раковинах двостулкових молюсків зустрічаються кристали мінералу А довжиною понад 7 см, а в тропіках живуть морські їжаки, які мають довгі голки з цього мінералу. При тривалому прожарюванні мінералу втрачається 44% його початкової маси і виділяється газ, відносна густина якого за воднем становить 22. Визначте склад мінералу, якщо відомо, що він складається з трьох елементів, один з яких – метал, а другий – Оксиген.
2. Металічна пластинка масою 50 г після перебування в розчині хлоридної кислоти зменшилась за масою на 1,68%, при цьому виділилось 0,336 л (н.у.) газу. З якого металу виготовлена пластинка?
3. Масова частка одновалентного металу в кристалогідраті його сульфату становить 14,3%. Встановіть формулу кристалогідрату. Що ви знаєте про його застосування?
4. Дано соду, цинк, мідний купорос і сульфатну кислоту. Які речовини можна добути, використовуючи лише дані реактиви?
Тернопільський обласний комунальний інститут 1. Після проведення реакції в газовій суміші (густина за повітрям 1,048) її густина за повітрям збільшилась до 1,310. При пропусканні продуктів реакції через розчин натрій гідроксиду об'єм газу зменшується вдвічі, а густина залишку за гелієм становить 8,00. Визначте якісний і кількісний склад (в об'ємних %) вихідної газової суміші, склад суміші після реакції, складіть рівняння відповідних реакцій.
2. Просту речовину масою 4 г, утворену елементом А, спалили в атмосфері кисню. Одержану речовину розчинили в 60 г розчину натрій гідроксиду (масова частка лугу 20%). Визначте елемент А, якщо відомо, що при розчинені утворилось 96 г розчину, а масова частка лугу зменшилась до 12,5%.
3. До розчину, утвореного в результаті дії сульфатної кислоти об'ємом 71,4 мл (масова частка кислоти 39,2%, густина розчину 1,4 г/мл) на 14 г заліза, додали 150 г гарячого розчину барій сульфіду (масова частка розчиненої речовини 33,8%) і нагріли суміш до закінчення реакції. Обчисліть масові частки речовин в розчині після закінчення досліду.
4. В чотирьох пробірках під номерами знаходяться розчини речовин: HCl, СаСl2, KCl, FeCl3. В кожну з них долили розчин натрій карбонату. В пробірці №1 видимих змін не відбулось. В пробірці №2 випав осад. В пробірці №3 виділився газ. В пробірці №4 одночасно випав осад і виділився газ. Розчини яких речовин знаходились в кожній пробірці? Складіть молекулярні, повні і короткі йонні рівняння кожної з реакцій.
Тернопільський обласний комунальний інститут
|