|
РелігіяDate: 2015-10-07; view: 316. Мови Етнічний склад Основне населення — аргентинці. Корінне населення — індіанці. Згідно з даними перепису 2001 року в Аргентині постійно проживає більше 1,5 млн. іноземних громадян (4,2% населення), здебільшого це парагвайці, італійці, іспанці, болівійці і чилійці. Іспанська мова, а точніше її місцевий діалект (ісп. rioplatense), є єдиною мовою, яка використовується в органах державного управління та діловодства, у державних закладах освіти, науки, культури, зв'язку тощо, хоча законодавчо її статус як державної мови жодним чином не закріплено. Місцеве значення мають мови кечуа, гуарані, мапудунґун, які мають статус офіційних в окремих провінціях. Католицька церква в Аргентині має особливе юридичне положення і підтримку держави. 76,5% аргентинців вважають себе католиками, 9% сповідують євангелізм, 11,3% вважають себе агностиками або атеїстами, 1,2% є свідками Єгови, 0,9% мормонами, 1,2% сповідують інші релігії.
Членство у міжнародних організаціях - ООН, СОТ, МБРР, МВФ, МЕРКОСУР, МФКК, ОАД, ЛААІ (Латиноамериканської асоціації інтеграції), ЛАЕС (Латиноамериканської економічної системи), Союзу південноамериканських націй.
42. Брази́лія Брази́лія — держава в Південній Америці, що межує на південному заході з Уругваєм, Аргентиною, Парагваєм і Болівією, на заході з Перу і Колумбією, на півночі з Венесуелою, Гайаною, Суринамом і Французькою Гвіаною, на сході омивається Атлантичним океаном. столиця — місто Бразиліа. Маючи величезні земельні ресурси та запаси корисних копалин, Бразилія має найсильнішу економіку в Латинській Америці та є одним з головних експортерів сільськогосподарської продукції у світі.
Бразилія — федерація, що складається з 26 штатів та 1 федерального округу), всього 27 «федеративних одиниць», розбитих на 5 регіонів для статистичних цілей.
Завдяки високому рівню розвитку сільського господарства, добувної та виробничої промисловості і сектору послуг, також як і великій кількості працездатного населення, за рівнем ВВП (ППС) Бразилія значно перевищує будь-яку іншу країну Латинської Америки, будучи основною економікою у Меркосур. Зараз країна розширює свою присутність на світових ринках. Головні експортні вироби включають авіаційну техніку, каву, транспортні засоби, сою, залізну руду, помаранчевий сік, сталь, тканини, взуття, електроапаратуру та цукор.
Бразилія – індустріально-аграрна країна, найбільша за економічним потенціалом в Півд. Америці. Основні галузі економіки: текстильна, взуттєва, хімічна, цементна, гірнича, авіаційна, металургійна, моторо- і машинобудівна. Осн. тр-т – автомобільний, водний (річковий та морський), меншою мірою – залізничний. Висока транспортна освоєність характерна тільки для прибережних районів півдня, південного сходу і північного сходу. Основну роль тут відіграє автомобільний транспорт.
Імпорт –США; Аргентина; Німеччина; Японія; Італія. Експорт – США; Аргентина; Німеччина; Нідерланди; Японія. Статті експорту: транспортне обладнання, залізна руда, соя, взуття, кава, автомобілі. Статті імпорту: машини, електричне та транспортне обладнання, хімічна продукція, нафта, автомобільні запасні частини, електроніка.
У промисловості зайнято 14% робочої сили, частка промисловості в ВВП становить 26,4%.
Населення Бразилії сконцентроване уздовж узбережжя. Населення південних штатів має переважно європейське походження, але більшість мешканців Півночі — індіанці, а більшість мешканців Північного сходу — суміш африканців та європейців. Понад 90 млн. людей в Бразилії мають коріння в масових хвилях європейської імміграції. Найбільші етнічні групи — іберійці, італійці і німці. Менші групи включають слов'ян (здебільшого чехів, поляків, українців і росіян). Серед найменших етнічних груп — литовці, вірмени, фіни, французи, греки, угорці, румуни, британці, ірландці та євреї. Крім європейців, бразильське населення включає 79 млн. африканців та мулатів, 13 млн. арабів, 1,6 млн. азіатів та 700 тис. американських індіанців. Португальська мова — єдина державна мова Бразилії. Релігія: католицизм 90%.
Членство у міжнародних організаціях - СОТ, МБРР, МВФ, МФЧХ, ООН, ОАД та Союзу південноамериканських націй.
|