|
Суспільна характеристика АфрикиDate: 2015-10-07; view: 281. Чилі
Чилі, Республіка Чилі (ісп. Chile) — країна в Південній Америці. Межує на півночі з Перу, на заході і півдні омивається Тихим океаном, на сході за хребтами Анд розташовані Болівія і Аргентина. Через Магелланову протоку Чилі має вихід у Атлантичний океан.
Офіційна мова — іспанська. Грошова одиниця — чилійське песо. Політична система — демократична республіка, що розвивається; Експорт: мідь (найбільший експортер у світі), залізо, молібден (другий світовий експортер), нітрати, пульпа і папір, сталеві вироби, рибні продукти, фрукти;
Чилі поділяється на 15 регіонів, кожен з яких управляється спеціальним керівником, що назначається президентом.
Етнічний склад Метиси — 65 % Європейці — 30 % Індіанці — 5 %
Різноманітні хвилі імігрантів до Чилі складались з іспанців, ітілійців, ірландців, французів, греків, німців, англійців, шотландців, хорват та палестинців.
Чилі має родов. нафти і газу, кам'яного і бурого вугілля, зал. і марганцевих, мідних, свинцево-цинкових, молібденових, літієвих, золотих і срібних руд, борної сировини, натуральної селітри і самородної сірки.
Чилі — відносно розвинена країна Півд. Америки. Найрозвиненіший автомобільний, морський, залізничний тр-т. Зовнішньоторгівельний оборот забезпечується на 90 % морським тр-том.
Провідні галузі промисловості: гірнича (мідна та інш. мінералів), чорна та кольорова металургія, машинобудівна, хімічна, легка і харчова, цементна, деревообробна та паперова пром-сть. Імпорт — США; Аргентина; Бразилія; Японія; Мексика; Німеччина. Експорт (головна стаття — мідь) — США; Японія; Великобританія; Бразилія; Аргентина; Італія.
Членство в міжнародних організаціях - член ООН, ОАД, Союзу південноамериканських націй.
Африка-другий за величиною материк після Євразії.Площа Африки становить 29,2 млн км ², з островами - близько 30300000 км ², покриваючи, таким чином, 6% загальної площі поверхні Землі і 20,4% поверхні суші.На території Африки розташовано 54 держави, 5 невизнаних держав і 5 залежних територій (острівних).Населення Африки становить близько мільярда чоловік. Вивченням культурних, економічних, політичних і соціальних проблем Африки займається наука африканістики.За основними показниками економічного і соціального розвитку Африка помітно відстає від інших великих регіонів, причому в деяких країнах це відставання навіть зростає. Зо офіційну мову прийнято вважати такі мовні сім'ї: семіто-хамітську, банту, манде (мандинго), суданську, нілотську, малайсько-полінезійську (мальгаську), індоєвропейську.Країни континенту є експортерами мінеральної сировини, металів платинової групи та кольорових, а також технічних культур, окремих продовольчих товарів.Питома вага Африки в імпорті готової продукції розвинутими країнами на початку 90-х років становила 0,5% і не мала тенденції до зростання. Частка готової продукції в експорті лише у восьми країнах перевищує скромний показник у 15%. Найбільш помітні позиції тут мають Єгипет, Марокко, Туніс, а також Маврикій, Кот д'Івуар, Зімбабв
|