Студопедия
rus | ua | other

Home Random lecture






Правильна посадка водія в автомобілі, регулювання сидіння, ременів безпеки, дзеркал заднього виду.


Date: 2014-03-08; view: 1073.


Основні органи керування, їх розміщення.

ТЕХНІКА КОРИСТУВАННЯ ОРГАНАМИ КЕРУВАННЯ АВТОМОБІЛЯ

В диалоге с учителем дети учатся определять степень успешности выполнения своей работы и работы всех. Понимать причины своего неуспеха и находить способы выхода из этой ситуации.

Ответы детей

Ответы детей

Ученики в паре объясняют решение.

Закрепляют случаи умножения и деления на 6.

Ученики работают в парах.

Дети высказывают своё мнение.

(7,8,9)

-Домашнее задание:

№9 с.32-решите задачи и сравните: чем похожи и чем они различаются;

№12 с.32- продолжите ряд, сохраняя закономерность.

Вспомните высказывание в начале урока «Если есть труд, значит, будет и успех». Оцените свою работу на уроке. Те, кто испытал успех, смог сам найти и исправить ошибки, прикрепите смайлика на верхнюю ступеньку. У кого остались проблемы, кому надо поработать выберите себе ступеньку сами.

ОЦЕНКИ

СПАСИБО ЗА РАБОТУ!

 

Робоче місце водія.

 

Робочим місцем водія є кабіна вантажного автомобіля або салон легковика чи автобуса. Воно повинне відповідати санітарно-гігієнічним вимогам та забезпечувати умови для зручного користування органами керування і приладами контролю, освітлення та сигналізації; забезпечувати максимальну безпеку водія від травмування під час дорожньо-транспортної пригоди.

Велике значення при обладнанні кабіни чи салону має оглядовість дороги з робочого місця водія.

 

 

Для того, щоб під час руху не відволікалась увага на відшукування органів керування, водій повинен знати і пам'ятати розташування кожного з них. На автомобілях конкретної марки особливості розташування органів керування викладені в інструкції з експлуатації. Керування автомобілем водій здійснює за допомогою слідуючих органів керування:

- рульового колеса;

- педалі зчеплення;

- педалі регулювання подачі палива;

- важіля перемикання передач.

Крім того, під час руху, водій повинен періодично оглядати контрольно-вимірювальні прилади, контрольні лампи, покажчики тиску масла, зарядки акумулятора, температури охолодної рідини, тиску повітря в гальмовій системі і т.ін.

 

Після посадки в кабіну автомобіля водієві слід відрегулювати положення сидіння та його спинки, дзеркала заднього виду, ремені безпеки. Сидіння треба відрегулювати так щоб:

- ноги вільно вижимали педалі без згинання в колінах і витягування;

- руки на рульовому колесі були злегка зігнуті в ліктях; спина знаходилась майже у вертикальному положенні.

Правильність посадки в кабіні можна визначити і за допомогою кутів між гомілкою і стегном (95°-138°), між корпусом і стегном (80°-100°) (мал.1).



Мал. 1 Правильне положення тіла водія
Ці вимоги зручної посадки реалізуються так: переміщуючи Сидіння вперед-назад (мал.2-а) водій домагається того, щоб при натиснутім педалі зчеплення ліва нога залишалась злегка зігнутою в коліні. Після регулювання нахилу спинки Сидіння (мал.2-б) до неї повинна щільно прилягати спина водія.

Перевіряючи правильність посадки, водій вмикає важіль перемикання передач у максимально віддалене від нього положення вперед. При цьому не повинно бути нахилу корпуса і відриву його від спинки сидіння. Ліва рука повинна бути повністю випрямлена і вільно лежати на верхнім частині рульового колеса (мал.2-в). Якщо конструкцією передбачено регулювання важеля перемикання передач по висоті слід цим скористатися. Підголовник встановлюють так, щоб при ударі в автомобіль ззаду не допустити переміщення голови назад. Верхня частина підголовника повинна знаходитися на рівні верхньої частини вуха водія (мал.2-г) або упиратися в потилицю. Ремінь безпеки регулюють так, щоб під нього туго входила долоня правої руки на рівні грудей (мал.2-д).

Якщо зазор під ременем більший, то застосування ременів втрачає свою ефективність.

 



<== previous lecture | next lecture ==>
Повторение изученного материала. | Шацких З.В.
lektsiopedia.org - 2013 год. | Page generation: 0.24 s.