![]() |
Виконання роботиDate: 2014-03-11; view: 499. ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №3 Часто в меню пишется пункты меню или нажимаешь alt и подсвечиваются те клавиши, которые нужно нажать. Работа с текстом
Есть сочетания с Ctrlи с Alt Клавиатура A-Z Space, Enter 0-9 Shift, CapsLock, буквы/небуквы
Работа с файлами………… Тема : «Властивості нітратної кислоти, нітратів» М е т а :вивчити відношення металів до нітратної кислоти різної концентрації; звернути увагу на залежність продуктів реакції від концентрації нітратної кислоти; повторити метод електронного балансу О б л а д н а н н я : концентрована нітратна кислота, дистильована вода, набір металів, пальник, скляна паличка, пробіркотримач, штатив з пробірками.
1. Взаємодія концентрованої нітратної кислоти з міддю. Вносимо в пробірку мідні ошурки, додаємо концентрованої нітратної кислоти і закриваємо корком з газовідвідною трубкою. Що спостерігаємо? Який газ виділяється? Складіть рівняння реакції, застосовуючи метод електронного балансу. 2 .Взаємодія розведеної нітратної кислоти з міддю. Проведіть аналогічний дослід, але використайте розведену нітратну кислоту. Запишіть спостереження, складіть рівняння хімічної реакції, застосовуючи метод електронного балансу, порівняйте результати першого та другого дослідів. 3. Взаємодія концентрованої нітратної кислоти з залізом. Вносимо в пробірку залізні ошурки, додаємо концентрованої нітратної кислоти. Що спостерігаємо? Чи відбувається реакція? Складіть рівняння реакції, застосовуючи метод електронного балансу. Які ще метали пасивуються концентрованою нітратною кислотою? 4 .Взаємодія розведеної нітратної кислоти з залізом. Проведіть аналогічний дослід, але використайте розведену нітратну кислоту. Запишіть спостереження, складіть рівняння хімічної реакції, застосовуючи метод електронного балансу, порівняйте результати першого та другого дослідів. 5. Взаємодія нітратної кислоти різної концентрації з цинком. Проведіть аналогічні досліди керуючись пунктами 1 та 2. Запишіть рівняння реакцій. На підставі цього та попередніх дослідів зробіть висновок про відношення металів до нітратної кислоти. 6.Якісна реакція на нітратиполягає у виділенні бурого газу (нітроген (IV)оксиду) під час нагрівання з концентрованою сульфатною кислотою і міддю: 7. Якісна реакція на ортофосфатну кислоту і фосфати. Реактивом служать йони AgNO3. Арґентум фосфат – осад яскраво-жовтого кольору, який розчиняється в сильних кислотах. 8. Зробіть загальний висновок.
|