Студопедия
rus | ua | other

Home Random lecture






Телезвернення Президента України Віктора Андрійовича Ющенка до Українського народу з нагоди Дня свободи 22 листопада 2006 р.


Date: 2015-10-07; view: 599.


Text 2.1

Дорогий Український народе!

Дорогі українські громадяни!

Вітаю вас з Днем свободи.

Два роки тому Український народ переміг страх, приниження і приреченість.

Ваш подвиг – перш за все, відродження поваги до себе. Особистий вчинок, який поставив Україну врівень з іншими народами, що дали світові приклад свободи.

Кажу, цінуючи кожне слово: я знав на що іду і куди веду вас. Я бачив у ваших очах силу, яка стала моєю силою.

Ми відзначаємо день, у якому присутній не лише київський Майдан, а сотні майданів по всій нашій країні і – по всій нашій історії. Цей день присвячений усім українським громадянам незалежно від поглядів. Він об'єднує нас як єдиний народ, як єдину націю.

Сьогодні я звертаюся до кожного з вас на Заході, Сході, Півночі і Півдні країни. Я знаю, що у вас болить, і я не боюся сказати про це. Багато з вас – розчаровані. Розчарування веде до апатії, зневіри, а в декого викликає злість. Ви переживаєте, що втрачається надія, що політики марнують перемогу людей. І ви хочете відновлення віри.

Тому я говорю з вами прямо і відверто.

Що відбулося за останні два роки?

Я став Президентом за вашої загальної волі. Перед початком своєї роботи я ініціював діалог з головними політичними силами, щоб досягти єдності у баченні реформ, у тому числі – і політичної. Я зробив це свідомо. Бо не хотів допустити найменшої можливості кровопролиття.

Я вважав і продовжую так думати – нашій країні потрібні дві речі: ефективна демократична влада і надійна засторога проти авторитаризму.

Ми стаємо вільними. Ми повинні усвідомити цей факт. Воля як повітря – відчуваєш тоді, коли її немає. В країні утвердилися реальні свободи. Свобода слова, зібрань, вибору, конкуренції, підприємництва.

За два роки уряди Юлії Тимошенко і Юрія Єханурова руками розгребли пороги, які заважали жити країні. Бізнес вийшов із тіні. Влада повела з бізнесом партнерський діалог. Економіка почала вільно дихати. Ми отримали статус ринкової економіки. Почали зростати доходи людей. Щороку на 20 відсотків. Людина отримала відчутну соціальну підтримку. Вперше за роки незалежності почався стабільний ріст народжуваності.

Ми вийшли з міжнародної ізоляції. В Україну прийшли іноземні інвестиції. Ми домовились про лібералізацію візового режиму з Європейським Союзом, щоб сприяти контактам молоді, бізнесу та журналістів.

Ми стаємо цікавими. І для себе, і для світу.

Та найважливіше – вперше ми провели справді демократичні вибори. Ніколи досі цього не було. Саме люди тепер дають і забирають владу. Влада почала змінюватись. Ви знаєте про це, бо вільно її критикуєте.

Влада повинна змінюватися.

Демократія дає шанс кожному. Політики мають домовлятися. Якщо це не роблять одні, то зроблять інші. І якщо опозиція, яка прийшла до влади, не вчиться на своїх помилках, вона неминуче знову стане опозицією.

Незмінними і непорушними є лише демократичні правила. Я не відступив і не відступлю від них. І зроблю так, що від них не відступить жодна наступна влада.

Я маю порядок денний і бачення того, що потрібно Україні.

Мої принципи – справедливість і закон.

Щоб навести порядок в державі, я ініціюю продовження конституційної реформи. Вона поставить крапку у конфлікті повноважень і зробить ваш демократичний вибір незворотнім. Нам потрібна Конституція свобод, які реально виконуються. І якщо конституційний діалог політиків зайде в глухий кут, я дам можливість людям сказати своє слово.

Що б це не коштувало, я доведу до кінця справу судової та правоохоронної реформи. Це – ключ до вашої особистої захищеності і безпеки.

Ми вчимося користуватися громадянськими правами і політичними свободами, але маємо серйозні проблеми з дотриманням соціальних та індивідуальних прав громадян. Я добре знаю про це. Знаю про те, що переживає кожен з вас. Ріст цін. Небезпека економічної стагнації і спаду. Проблеми житла. Проблеми освіти. Корупція – на всіх рівнях влади.

Через мої конституційні повноваження, через механізм Ради національної безпеки та оборони, через відкритий діалог з парламентом та урядом я використаю усю політичну волю, щоб зберегти економічний ріст країни і забезпечити для вас справедливі умови життя.

Я продовжу публічний діалог політиків з ключових проблем країни, серед яких найважливіше – виховання національного достоїнства. Для того, щоб поставити крапку над минулим. І як вам, і мені набридла метушня політиків навколо штучних проблем. Ми повинні почати жити сучасним і майбутнім.

І головний критерій для влади – це ваша оцінка і ваші потреби.

У своїх діях я опираюсь на підтримку нової управлінської політичної команди. Команди професіоналів, не загублених в амбіції і корисливості.

Я буду вітати об'єднання національних демократичних сил країни. І якщо така реальність постане – підтримаю нову політичну силу, яка збереже, розвине наші традиції.

Як політичних соратників і однодумців я розглядаю керівників обох помаранчевих урядів і кожного, хто працював для країни і для людей.

Я готовий співпрацювати з новою виконавчою владою. І без дипломатії кажу Віктору Федоровичу Януковичу – відмовтесь від політиків, які хочуть реваншу і конфлікту.

І тим, хто у владі, і тим, хто в опозиції, я нагадую: господар і сила в нашій країні – це народ. Не гроші, не технології, не маніпуляції.

У 2004 році народ дуже ясно продемонстрував, що готовий захищати свою свободу і гідність. Свобода об'єднала Україну і ця свобода призначена для кожного.

Чинний уряд отримав країну в умовах демократичних свобод та економічного зростання. Ці умови треба розвинути. Від цього виграють люди. Від цього виграє країна. Підкреслюю – народ і Президент не допустять ані повернення в минуле, ані повернення бандитських понять і чорних схем.

Нова влада повинна заспокоїтись і почати працювати для людей.

Бідний не може бути вільним, а отже влада повинна боротися з бідністю. Курс на подолання бідності і соціальний захист мають бути збережені. Малому і середньому бізнесу треба дати спокійно жити. І влада повинна чітко бачити пріоритет: допомагати тим, кому потрібна підтримка. Але головний наголос зробити на сприянні найбільш продуктивним верствам, тим, хто хоче і може працювати, – на сприянні господареві.

Ми повинні йти далі.

Саме про це я хотів сказати вам у День свободи.

Я ціную кожен теперішній успіх і знаю кожну помилку.

Я – поруч. Я бачу вашу перспективу. І я не відійду від нашої дороги.

Я хочу, щоб ви були вільними.

Дякую за увагу!

Перший національний телеканал, 22.09.2006, http://1tv.com.ua/,

Офіційне Інтернет-представництво Президента України, http://prezident.gov.ua/news/data/print/11972.html

Assignment 3.Give Ukrainian words and expressions equivalent to the following English ones from Text 2.2. Compare your options with the keys.

 

Sandra Day O'Connor – born 26 March 1930, is an American jurist who served as the first female Associate Justice of the Supreme Court of the United States from 1981 to 2006. Prior to joining the Supreme Court, she was a politician and jurist in Arizona. She was nominated to the Court by President Ronald Reagan and served for over twenty-four years. Mrs O'Connor visited Kyiv to take part in the Rule of Law and Public Integrity Symposium held on 11 June, 2007 [http://en.wikipedia.org/wiki/Sandra_Day_O%27Connor]; U.S. Supreme Court; Associate Justice; U.S. Supreme Court Justice; executive branch of power; legislative branch of power; judicial branch of power (judiciary); Yellow Pages; public service; that sounds conservative with a small “c” (“conservative with a small “c” is a term used in Britain to identify people who are naturally conservative, but who are not necessarily supporters of the Conservative Party [http://everything2.com/index.pl?node_id=1469035]; Barry Morris Goldwater; libertarian; Stanford Law School; job interview; county attorney; public sector; hot button issue (something that elicits a strong emotional response or reaction of the public); Opinion (of the court, of the judge); “Planned Рarenthood versus Casey” (the name of the court case); divisive issue; to tie the vote; recount (of votes); Federal Election Law; to remand the case; inauguration of the President; poll (in elections); Al Gore; county; albeit; rule of law; at the end of the day; balance of powers; separation of powers; Abraham Lincoln; the writ of habeas corpus; George Bush; blank check; Noah Feldman; Framers; powers of Congress; the Chief Executive; far cry; Tom DeLay; to thumb one's nose at somebody; to rule on cases; juvenile death penalty; gay rights; European Court of Human Rights; E.U. Court of Justice; Great Britain's Highest Court; the interpret the law; ruling (of the court); civics; government; Justice Roberts; Justice Alito; Byron White; complexion (of the court)

Assignment 4.Listen to the phonogram of Text 2.2 and get ready to interpret it into Ukrainian in a consecutive mode.


<== previous lecture | next lecture ==>
Practical assignments | Text 2.2
lektsiopedia.org - 2013 год. | Page generation: 0.178 s.