Студопедия

Главная страница Случайная лекция


Мы поможем в написании ваших работ!

Порталы:

БиологияВойнаГеографияИнформатикаИскусствоИсторияКультураЛингвистикаМатематикаМедицинаОхрана трудаПолитикаПравоПсихологияРелигияТехникаФизикаФилософияЭкономика



Мы поможем в написании ваших работ!




МОЛИТВА

святи́телю Луке́, испове́днику, архиепи́скопу Кры́мскому

 

О всеблаже́нный испове́дниче, святи́телю о́тче наш Луко́, вели́кий уго́дниче Христо́в! Со умиле́нием прекло́нше коле́на серде́ц на́ших, и припа́дая к ра́це честны́х и многоцеле́бных моще́й твои́х, я́коже ча́да отца́ мо́лим тя всеусе́рдно: услы́ши нас гре́шных и принеси́ моли́тву на́шу к ми́лостивому и человеколю́бцу Бо́гу, Ему́же ты ны́не в ра́дости святы́х и с ли́ки а́нгел предстои́ши. Ве́руем бо, я́ко ты лю́биши ны то́ю же любо́вию е́юже вся бли́жния возлюби́л еси́, пребыва́я на земли́.

Испроси́ у Христа́ Бо́га на́шего да утверди́т во святе́й свое́й Правосла́вней Це́ркви дух пра́выя ве́ры и благоче́стия: па́стырям ея́ да даст святу́ю ре́вность и попече́ние о спасе́нии вве́ренных им люде́й: пра́во ве́рующия соблю́дати, сла́быя и не́мощныя в ве́ре укрепля́ти, неве́дущия наставля́ти, проти́вныя облича́ти. Всем нам пода́й дар коему́ждо благопотре́бен, и вся я́же к жи́зни вре́менней и к ве́чному спасе́нию поле́зная. Гра́дов на́ших утвержде́ние, земли́ плодоно́сие, от гла́да и па́губы избавле́ние. Скорбя́щим утеше́ние, неду́гующим исцеле́ние, заблу́дшим на путь и́стины возвраще́ние, роди́телем благослове́ние, ча́дом в стра́се Госпо́днем воспита́ние и науче́ние, си́рым и убо́гим по́мощь и заступле́ние.

Пода́ждь нам всем твое́ архипа́стырское и свято́е благослове́ние, да тобо́ю осеня́еми изба́вимся от ко́зней лука́ваго и избе́гнем вся́кия вражды́ и нестрое́ний, е́ресей и раско́лов.

Да́руй нам богоуго́дно прейти́ по́прище вре́менной жи́зни, наста́ви нас на путь веду́щий в селе́ния пра́ведных, изба́ви нас возду́шных мыта́рств и моли́ о нас всеси́льнаго Бо́га, да в ве́чней жи́зни с тобо́ю непреста́нно сла́вим Отца́ и Сы́на и Свята́го Ду́ха, Ему́же подоба́ет вся́кая сла́ва, честь и держа́ва во ве́ки веко́в. Ами́нь.

 

Составил настоятель храма Трех Святителей (Василия Великого, Григория Богослова и Иоанна Златоуста) г. Симферополя протоиерей Георгий Северин.

 

 


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Песнь 9 | Иметь веру и страх

Дата добавления: 2015-06-30; просмотров: 237; Нарушение авторских прав




Мы поможем в написании ваших работ!
lektsiopedia.org - Лекциопедия - 2013 год. | Страница сгенерирована за: 0.015 сек.