|
Змінюй звичкиDate: 2015-10-07; view: 433.
Насамперед тобі необхідно буде кинути палити й зменшити, а краще й зовсім відмовитися від вживання спиртного. Ніяких газованих напоїв з алкоголем! Небагато червоного вина по святах дозволяється. Наступний крок - зміна харчових звичок. У людей з надлишковою масою тіла артеріальна гіпертонія в 3-4 рази частіше, ніж при нормальній масі тіла! Тому твоє завдання - стежити за вагою. Уникай жирних сортів м'яса й м'ясних виробів, молочних продуктів високої жирності. Блюда не смаж, а запікай, готуй на парі, вари. Основу твого раціону повинні становити овочі, фрукти і ягоди. Це важливо ще й тому, що калій, який є присутнім у них, протистоїть дії солі, допомагає вивести зайвий натрій і воду, що істотно знижує ризик захворювання. Особливо багато цього мікроелемента в бананах, картоплі, динях, ананасовому соку, грибах, селері, шпинаті, сочевиці й фініках. Всім гіпертонікам рекомендується якнайчастіше їсти запечену в «мундирі» картоплю, а також щодня з'їдати хоча б по одному зубчику часнику, що із давніх часів вважається відмінним засобом, що знижує кров'яний тиск. Щодо напоїв: неміцну каву й чай пити можна, але не зловживай ними (тобто випивай не більше 3-4 чашок у день). Спрагу вгамовуй соками, компотами, морсами, негазованою питною водою. А от від мінеральної води, багатої натрієм, тобі краще відмовитися. Компенсуй прянощами!
Обов'язково зменш споживання солі! У цьому допоможуть прянощі й приправи, які поліпшать смак блюд. Мелений кориандр надає пікантний смак м'ясу. Свіжа зелень. Додавай нарізану м'яту й васильок у каррі або блюда, приправлені ним, а також готуй бобові з лавровим листом і луком. Крім того, можна додати гілочки зелені у воду, де варяться овочі. Гірчиця. І зерниста, і гомогенна версія цієї спеції будуть чудово сполучатися з картопляним пюре й запіканками. Сік лимона або лайма. Використається для додання овочам більше гострого й свіжого смаку. Заправляй їм салати! Кунжутні насіннячка. Підсмажені насіннячка кунжуту надають прекрасний солонуватий смак і роблять хрусткими смажене м'ясо, рибу, печеня, макаронні вироби й овочі. Морські водорості. Вони взагалі винятково корисні для організму! Водорості додадуть супу й печені легкий солоний присмак. На зарядку!
Харчові звички - не єдине, що прийде змінити на шляху до нормального кров'яного тиску. Навіть якщо ти не аматор фізкультури, регулярно роби зарядку: почни із простих вправ і поступово збільшуй навантаження й час тренувань. Ідеально, 3-4 рази в тиждень по 40-60 хвилин займатися спортом - плаванням, бігом або хоча б спортивною ходьбою. Взагалі, тобі потрібно частіше бувати на свіжому повітрі. А ще дуже корисно висіти на поперечині! Почни з 15 секунд ранком і доведи час до 3-4 хвилин ранком і ввечері перед сном. Але не перестарайся, якщо справи занадто серйозні, надмірно активне навантаження на серце збільшує ризик інфаркту або інсульту.
|