Студопедия
rus | ua | other

Home Random lecture






Тиск при розливі


Date: 2015-10-07; view: 402.


Завжди прагнуть до того, щоб напій налити в пляшки якомога швидше і без будь-якого збитку для якості напою - від цього зрештою залежить ефективність лінії розливу . При цьому слід розрізняти :

• тиск при наповненні пляшок;

• ефективний перепад тиску.

«Ефективний перепад тиску» залежить від різниці висоти між поверхнею напою в ємності і висотою пляшки; він може бути посилений додатковим тиском (тиск наливу) .

По тому , при якому тиску відбувається розлив, розрізняють :

• вакуумні розливні автомати і Високовакуумні блоки розливу;

• розливні автомати , що працюють пріатмосферном тиску ;

• розливні автомати з надлишковим тиском .

У розливних автоматах із середнім і сильним розрідженням (вакуумом ) рушійною силою є різниця тиску в порівнянні з атмосферним. Одночасно з її допомогою регулюють відкриття шляхів рідини ( «ні пляшки - ні вакууму »).

У таких розливних автоматах в пляшці створюється невелике розрідження порядку 0,93-0,98 бар і тим самим у неї засмоктується рідина . Такі установки застосовуються для спокійних напоїв (вина, молока, соків або спиртних напоїв) , прискорюючи тим самим процес, так як при нормальному тиску він проходив би повільніше.

Високовакуумний розлив застосовують для напоїв з підвищеною в'язкістю ( емульсійних лікерів , сиропів , рослинної олії або томатного соку). Розлив таких рідин при нормальному тиску тривав би дуже довго. Завдяки розрідженню ( 0,6-0,9 бар) в пляшці виникає великий перепад тиску, і в'язка рідина швидше всмоктується в пляшку.

Розлив при атмосферному тиску: у таких розливних автоматах швидкість наповнення визначається тільки гідростатичним тиском рідини , причому шлях течії продукту повинен регулюватися. Цей спосіб розливу рідко знаходить застосування на пивоварних підприємствах .

При розливі з надлишковим тиском (ізобаріческом розливі) швидкість наповнення визначається тільки гідростатичним тиском рідини. Шлях для разливаемой рідини відкривається тільки тоді , коли тиск у пляшці і газової середовищі над рідиною вирівняється (ізобарометріческій принцип). Тиск розливу повинно бути вище тиску рівноваги СО2 в напої (тиск насичення) і залежить від вмісту СO2 і температури.

Ізобарометріческій розлив застосовується насамперед для напоїв, що містять СО2. Якби містять СО2 напої розливалися при нормальному тиску , вони відразу ж почали б пінитися , і жодна пляшка не наповнилася б . Розливні автомати для пива завжди працюють з надлишковим тиском .


<== previous lecture | next lecture ==>
Основні принципи розливу | Дозування за масою
lektsiopedia.org - 2013 год. | Page generation: 0.053 s.