![]() |
Дозування за масоюDate: 2015-10-07; view: 482. Дозування за об'ємом Дозування за рівнем Способи дозування заданої кількості напою Дозування підлягає розливу кількості напою може здійснюватися : • за рівнем ; • за обсягом ; • за масою.
При наповненні за рівнем пляшка заповнюється до певної позначки (розрахованої від горлечка). Маркування встановлюється по входу газовиводящей трубки або за допомогою електронного датчика. Це можливо , якщо всі скляні пляшки абсолютно однакові, а пластикові пляшки в межах дозволених допусків витримані за розмірами. Наповнення за рівнем є найбільш поширеним видом розливу .
Можливо також розрахувати обсяг наповнення пляшки до початку процесу розливу і тим самим забезпечити швидке і точне наповнення . Використовується також вимір об'ємної витрати допомогою індукційних витратомірів або методів вимірювання масової витрати . При розливі напоїв у нестандартні упаковки , в пластикові пляшки з тонкими стінками і при відкритому відпустці пива в роздрібній торгівлі дозування за обсягом грає важливу роль. Об'ємне дозування повинно передбачати компенсацію температури розливається продукту . Такий спосіб дозування використовується лише для деяких рідин , і тут їм можна знехтувати. Перевагою цього методу є те, що різниця температур розливається продукту не грає ніякої ролі. До цього ми повернемося , розглядаючи зважування наповнених кегов в процесі розливу . 3 . температура розливу У процесі миття пляшки розігріваються до дуже високих температур. Якщо після гарячого шприцевания в гарячі пляшки наливати також гарячий напій, то мікроорганізми розвиватися не зможуть. Тоді ми отримуємо стерильний напій , який не потрібно вже пастеризувати . це називають ■ гарячим розливом при температурах вище 60 °С. Поряд з цим розрізняють ■ теплий розлив при температурах від 18 до 25 °С , тобто при температурі навколишнього середовища і ■ холодний розлив при 5-10 °С. Гарячий розлив особливо цікавий для таких напоїв, у яких під впливом високої температури не може відбутися ніякого зміни входять до складу напою речовин. Тому для пива такий спосіб неприйнятний , тому що під впливом високої температури відбувається погіршення смаку , а також підвищується знос устаткування через виского тиску розливу різб > 6 бар . Після гарячого розливу пляшки охолоджують до рівня температури складського приміщення. При теплому розливі можна відмовитися від остаточного охолодження в останньому відсіку Пляшкомийні машини і виробляти розлив при температурі в 20-25 °С. Перевага тут полягає в економії води. Для пива зазвичай застосовують холодний розлив, при якому велике значення набуває температура свіжої води. При температурі води 12-13 °С пляшки перед наповненням можна охолодити приблизно до 15 °С. Більш низьких температур можна досягти тільки шляхом додаткового охолодження води ( наприклад , пивом) , однак остившая пляшка повинна приходити в зіткнення лише з холодним напоєм. Чим менше різниця температур між ними, тим нижче небезпека небажаного спінювання напоїв, що містять СО2.
|