|
Внутрішня мийкаDate: 2015-10-07; view: 318. Зовнішня обробка Мийка кегов Перед початком внутрішньої мийки кеги промиваються зовні водою і лужним розчином, а потім ополіскуються чистою водою. Це необхідно, оскільки кеги (залежно від погодних умов, місця і тривалості зберігання) можуть виглядати дуже непривабливо і якщо здійснювати розлив в них у такому вигляді, то тим самим можна « підмочити» репутацію пивоварного підприємства . Зовнішня мийка підкріплюється шприцеванием під високим тиском і / або мийкою за допомогою обертових щіток. При цьому повинні бути змиті ще наявні етикетки або кодування.
Внутрішня промивка є, природно , найважливішим процесом - адже невідомо, як довго і за яких температурах зберігалася дана ємність. Оскільки всередину її не можна заглянути, слід виходити з того, що в залишку пива в кеге може розвинутися мікрофлора, яку необхідно знищити без залишку. Це відбувається на декількох станціях миття і стерилізації, число яких у різних машин різні. В установці Innokeg Senator junior (фірма KHS, м. Дортмунд ) (рис. 5.94 ) після випробувань на залишковий тиск на першої станції мийки ■ відбувається ополіскування водою, потім ■ видалення залишків води стерильним повітрям і ■ мийка дна за допомогою вертикальної трубки і стінок кега гарячим лужним розчином ( з інтервалами ), що дає істотний миючий ефект .
Перша станція ( 1 ) миття: перевірити залишковий тиск, видалити залишки рідини і С02, попередньо промити водою, видалити залишки води стерильним повітрям, промити з інтервалами гарячим лужним розчином стінки через вертикальну трубку , видалити залишки лужного розчину стерильним повітрям. Друга станція ( 2 ) миття: промивка гарячою водою з інтервалами, видалення залишків води паром , створення тиску пари . Третя станція ( 3 ) - стерилізація : активне пропарювання свіжим паром, розрідження. Станція наливу (4): Створення противодавления , наповнення з більш низькою швидкістю на початку і в кінці процесу при підвищеній швидкості наповнення в основний час Рис . 5.94 . Станції обробки кегов в процесі їх мийки , стерилізації та наповнення ( на прикладі установки « Innokeg Senator junior » (фірма KHS , м. Дортмунд) потім ■ залишки лугу витісняються стерильним повітрям. Спорожнений кег йде далі до другий станції , де ■ кег промивається зсередини гарячою водою (з інтервалами), тим самим вимиваючи залишки лугу. Вважається, що після цього внутрішня поверхня кега чиста. ■ Потім залишки води витісняються парою і ■ всередині кега встановлюється тиск пари, завдяки дії якого на посивівши станції стерилізації ■ завдяки триваючої подачі пара повинні загинути залишилися ще, можливо, мікроорганізми. Тепер кег можна розглядати як чистий і стерилізований .
|